کربلای ایران میزبان ۱۸۰ زائر سرخسی می‌شود+ تصاویر
کربلای ایران میزبان ۱۸۰ زائر سرخسی می‌شود+ تصاویر
در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، کاروان 180 نفری راهیان نور شهرستان سرخس صبح امروز (دوشنبه) عازم کربلای ایران شد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، کاروان ۱۸۰ نفری راهیان نور شهرستان سرخس صبح امروز (دوشنبه) با چهار دستگاه اتوبوس و با بدرقه رئیس دادگستری شهرستان، معاون فرماندار و جانشین فرمانده سپاه سرخس عازم کربلای ایران شد.

 

جانشین فرمانده سپاه سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: این کاروان به مدت شش روز با حضور در مناطق عملیاتی جنوب و بازدید از یادمان‌های هشت سال دفاع مقدس، از نزدیک با رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان آشنا می‌شود.

 

حسین بابائی با تأکید بر اینکه «راهیان نور» یک حرکت عظیم فرهنگی است، خاطرنشان کرد: راهیان نور یکی از مؤثرترین کارهای فرهنگی در کشور است و هیچ برنامه فرهنگی نداریم که به اندازه این حرکت فرهنگی و این سفر معنوی اثرگذار باشد.

 

وی با بیان اینکه صبح امروز و در مرحله اول اعزام کاروان راهیان نور ۱۸۰ زائر سرخسی عازم کربلای ایران شدند، تصریح کرد: در مرحله دوم که در پنجم فروردین‌ماه سال ۹۷ است، سه دستگاه اتوبوس دیگر از شهرستان سرخس به کربلای ایران اعزام می‌شود.

 

امام خامنه‌ای (حفظه الله) درباره اهمیت راهیان نور می‌فرمایند: راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی، یک سنت حسنه به‌منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» است. بنده بازهم به ملت ایران عرض می‌کنم این حرکت راهیان نور را مغتنم بشمرید.

 

رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۹ در بازدید از منطقه عملیاتی فتح المبین نیز درباره اهمیت راهیان نور تأکید می‌کنند: من از این حرکت راهیان نور که چند سال است بحمدالله روزبه‌روز هم در کشور توسعه پیدا کرده بسیار خرسندم و این حرکت را حرکت بسیار بابرکتی میدانم و معتقدم این مقطع حساس برای ما یک تجربه است. شما جوان‌های امروز اگر آن روز هم بودید، توی این میدان، با عزم راسخ حاضر می‌شدید.

انتهای پیام/