پیش‌بینی خرید تضمینی ۷ هزار تن گندم در سرخس/ کشاورزان محصولشان را به دست دلالان ندهند
پیش‌بینی خرید تضمینی ۷ هزار تن گندم در سرخس/ کشاورزان محصولشان را به دست دلالان ندهند
رهنما گفت: پیش‌بینی می‌کنیم، امسال 7 هزار تن محصول استراتژیک گندم به‌صورت تضمینی از کشاورزان شهرستان سرخس خریداری شود.

محمدعلی رهنما، مدیر جهاد کشاورزی سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: امسال ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سرخس به کشت گندم و ۱۵۰۰ هکتار نیز به کشت محصول جو اختصاص یافت.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس افزود: با توجه به اینکه امسال کاهش بارندگی‌ها را داشتیم و به دلیل مشکلات علوفه‌ای، ۳۰ درصد محصول گندم برای ته چر دام مورداستفاده قرار گرفت.

وی با اشاره به شروع خرید تضمینی محصول گندم در شهرستان سرخس تصریح کرد: پیش‌بینی کردیم، امسال حدود ۷ هزار تن گندم از کشاورزان شهرستان به‌صورت تضمینی خریداری شود.

رهنما عنوان کرد: دو مرکز خرید بینالود در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و میلاد در روستای سنگر، کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان را بر عهده دارند.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس با تاکید بر اینکه سازوکار و اطلاع‌رسانی لازم برای خرید تضمینی گندم در شهرستان توسط دولت دیده شده است، بیان کرد: از کشاورزان عزیز شهرستان تقاضا داریم تا این محصول استراتژیک را حتما به قیمت تضمینی در اختیار دولت قرار بدهند.

وی اضافه کرد: انتظار ما از کشاورزان این است که محصولشان را به دست دلالان ندهند تا بتوانیم تامین آرد موردنیاز را از محصول داخلی خودمان داشته باشیم و همچنین این محصول استراتژیک با فروش به دلالان به مصرف خوراک دام نرسد.

رهنما در پایان قیمت خرید تضمینی گندم را ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بلافاصله پس از خرید گندم، لیست‌ها به بانک عامل ارسال و بهای گندم به حساب کشاورزان واریز می‎شود.

انتهای پیام/