سفارش رهبر انقلاب برای حل مشکلات سرخس/ آستان‌ قدس‌ مقدمات اهدای زمین به دولت برای طرح نهضت ملی مسکن را فراهم کند
سفارش رهبر انقلاب برای حل مشکلات سرخس/ آستان‌ قدس‌ مقدمات اهدای زمین به دولت برای طرح نهضت ملی مسکن را فراهم کند
حجت‌الاسلام بختیاری گفت: این نوید را می‌دهم که حاج آقای مروی، تولیت آستان‌قدس‌رضوی به من گفتند که در رابطه با سرخس و مساعدت برای حل مشکلات سرخس قیدی ندارند و مساعدت مطلق دارند، چون سفارش مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس اظهار کرد: اگر اقتصاد ما تابع خارج باشد آن وقت هر چه آنها بگویند ما باید بگوییم «چشم»؛ بنابراین ما باید در اقتصادمان قوی باشیم و تولید ملی را رونق بدهیم.

امام جمعه سرخس عنوان کرد: وقتی تولید ملی ما رونق پیدا کند دشمن مایوس می‌شود، مردم باید در استفاده از تولید ملی فرهنگ‌سازی کنند و تولید داخلی را خریداری کنند، خرید و حمایت از تولید داخل منجر به اشتغال می‌شود و دیگر جوان بیکار نخواهیم داشت.

وی با اشاره به انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رهبر معظم انقلاب، گفت: این شورا بسیار مهم است و باید یک بازسازی فرهنگی در چلّه دوم انقلاب ایجاد شود و مسئولان باید دغدغه و باور عمیق درباره مسائل فرهنگی داشته باشند و باید بدانیم که فرهنگ‌باوری و فرهنگ‌سازی باعث پیشرفت جامعه می‌شود بنابراین محتوای فرهنگی ما و متولیان فرهنگی ما باید انقلابی باشند.

حجت‌الاسلام بختیاری با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از شروع دولت سیزدهم، گفت: رویکرد دولت رویکرد صحیح و انقلابی است؛ اعضای دولت از روز اول در بین مردم حاضر شدند، اگر سیل یا زلزله یا مشکلی در کارخانه‌ها و بازار بود رییس جمهور یا معاون اول او در بین مردم حاضر می‌شوند، روحیه جهادی آنها در کنار مردم بودن است.

امام جمعه سرخس افزود: در این مدت کارهای نو توسط دولت انجام شده، حقوق کارکنان دولت سه ماه بدون استقراض و خلق پول پرداخت شده است، آنهایی که کار اقتصادی می‌کنند می‌دانند که با این وضعیت اقتصادی پرداخت حقوق بدون استقراض یعنی چه؛ قیمت کالاهایی مانند سیمان، آهن و خودرو کنترل شد، پس از افزایش قیمت خودرو، رییس جمهور انقلابی با یک دستور این افزایش قیمت را ملغی کرد.

وی ادامه داد: عضویت رسمی ایران در اجلاس شانگهای یکی از توفیقات مهم دولت و کار بزرگی بود؛ تفکر دولت ما تفکر بسیجی است و بسیجی شخصیتی مردمی و انقلابی است که تهدیدها را تبدیل به فرصت می‌کند و دشمن از ترس موشک‌ها و پهپادهای ما خواب ندارد.

حجت‌الاسلام بختیاری بیان کرد: دولت انقلابی تهدید تحریم اقتصادی را به فرصت تبدیل می‌کند و نفت را با شجاعت می‌فروشد و اگر دزدی هم بیاید به وسیله پاسداران عزیز انقلاب اسلامی دست آن دزد را قطع می‌کند.

خطیب جمعه سرخس با اشاره به طرح جدید اسرائیل و آمریکا برای ایران با عنوان «مرگ با ضربات چاقو» گفت: دشمن در این طرح مدام می‌خواهد کشور را بهم بریزد اما کور خواهند خواند سامانه سوخت را هک می‌کنند اما اکنون ضربات عصای موسی را می‌خورند و تبر ابراهیم را روی سر شما صهیونیست‌ها قرار دادیم؛ یکی بزنند ده تا می‌خورند.

وی گفت: مشکلات ما قابل حل است اما مشکلات یک شبه حل نمی‌شود چون سالیان سال کار کردند که تورم به این وضعیت رسیده است اما رییس جمهور مدام در حال کار است و نیاز به صبر انقلابی است.

حجت‌الاسلام بختیاری در ادامه با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن و ساخت سالانه یک میلیون مسکن برای جوانان گفت: بازار مسکن از رکود خارج می‌شود و من از آستان قدس رضوی تقاضا دارم شهرستان سرخس که شهر امام رضا(ع) است و موقفات امام رضا(ع) در اینجا است و مردم انتظار دارند از آستان قدس رضوی که خادم امام رئوف است جلوتر از هر شهرستانی مقدمات اهدای زمین به دولت را فراهم کند تا جوانان این مرز و بوم در این طرح ملی مسکن شرکت کنند.

امام جمعه سرخس افزود: بنده به صورت جدی این قضیه را پیگیری می‌کنم و به همه جوانان قول می‌دهم از با تمام توان برای رفع مشکلات و احقاق حقوق آنها دفاع کنم و این نوید را می‌دهم که حاج آقای مروی، تولیت آستان‌قدس‌رضوی به من گفتند که در رابطه با سرخس و مساعدت برای حل مشکلات سرخس قیدی ندارند و مساعدت مطلق دارند چون سفارش مقام معظم رهبری است و بنده نیز این را به صورت جدی پیگیری می‌کنم.

وی در ادامه به بی‌تدبیری‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و جاده اصلی سرخس مشهد را نمونه‌ای از این بی‌تدبیری‌ها عنوان کرد و گفت: متاسفانه در سال‌های قبل جاده را به یک جاده کوهستانی و تپه‌ای منتقل کردند که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در تونل‌ها هزینه شده است و تا تکمیل هم بشود حدود ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است یعنی این جاده هزار میلیارد تومان هزینه دارد و ضمن اینکه تکمیل هم بشود جاده استاندارد و فنی نیست.

حجت‌الاسلام بختیاری افزود: با نصف این بودجه می‌شد این جاده فعلی را تعریض و تا مشهد دوبانده کرد که متاسفانه با یک بی‌تدبیری نه آن جاده به این زودی درست می‌شود و نه این جاده درست ‌شود و متاسفانه جان مردم در این جاده گرفته می‌شود.

امام جمعه سرخس تاکید کرد: نمونه از این بی‌تدبیری‌ها زیاد است؛ آنهایی که می‌خواهند احقاق حقوق بیت‌المال کنند بسم‌الله؛ این بی‌تدبیری‌ها را مشخص کنند و ببینند پشت این قضیه چه کسی بوده است؟ چرا این طرح را دادند؟ مسئولان قضایی و امنیتی باید پای کار بیایند.

تقوا و بندگی ما را به بهشت می‌رساند

حجت‌الاسلام بختیاری در نماز جمعه این هفته شهرستان سرخس در خطبه اول با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا و بندگی ما را به بهشت می‌رساند که هشت در دارد.

امام جمعه سرخس افزود: در هشتم بهشت که بالاترین در است کلمات نورانی لا اله الا الله، محمد رسول الله و علی ولی الله بر بالای آن حک شده است.

وی بیان کرد: انسان باید دارای خصلت‌هایی باشد تا از در هشتم بهشت وارد شود یکی از اینها داشتن صفت سخا و اهل بذل و بخشش باشد، ویژگی دوم نرم گفتاری و خوش رفتاری است.

خطیب نماز جمعه سرخس بیان کرد: اهل صدقه، خمس و زکات بودن ویژگی دیگر کسانی است که از در هشتم بهشت وارد بهشت می‌شوند.
انتهای پیام/