جلوگیری از برداشت غیرقانونی ۴ میلیون مترمکعب آب در دشت سرخس
جلوگیری از برداشت غیرقانونی ۴ میلیون مترمکعب آب در دشت سرخس
عبادی نژاد گفت: تا پایان امسال با انسداد 50 حلقه چاه غیرمجاز از برداشت غیرقانونی 4 میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی دشت سرخس جلوگیری می‌شود.

محمدرضا عبادی نژاد، مدیر امور منابع آب سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: در راستای اجرای سند سازگاری با کم‌آبی و صیانت از منابع آبی با تلاش نیروهای گشت و بازرسی این امور از ابتدای امسال تاکنون، ۳۹ حلقه چاه غیرمجاز آب در این شهرستان پر و مسدود شده است.

وی افزود: با مسددود شدن این تعداد چاه، دو میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب صرفه‌جویی در برداشت غیرقانونی از آبخوان‌های دشت سرخس شده است.

عبادی نژاد با اشاره به اینکه تعداد چاه‌های مجاز کشاورزی و کل چاه‌های این شهرستان به ترتیب ۲۶۰ و ۳۵۰ حلقه است، بیان کرد: چاه‌های غیرمجاز پر شده دارای عمقی بین ۲۰ تا ۵۰ متر بوده و دبی بین ۲ تا ۲۰ لیتر در ثانیه داشتند.

مدیر امور منابع آب سرخس تعداد چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در سرخس را ۱۶۰حلقه عنوان کرد و افزود: در سال ۹۹ تعداد ۵۰ حلقه چاه در کارت اهداف امور منابع آب سرخس پیش‌بینی شده که باید مسدود شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا پایان امسال ۱۱ حلقه چاه غیرمجاز دیگر مسدود خواهد شد که در مجموع با انسداد این ۵۰ حلقه چاه از برداشت غیرقانونی ۴ میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی دشت سرخس جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/