همزمان با نزدیک شدن به موعد برگزاری نشست نمایندگان کنگره برای استماع توضیحات وزیر خارجه آمریکا در مورد چارچوب توافق لوزان،‌ جنگ لفظی مقامات اسرائیل و آمریکایی علیه یکدیگر تشدید شده است.
به گزارش نسیم سرخس، نشریه صهیونیستی جروزالم‌پست در گزارشی از درگیری شدید نتانیاهو و اوباما بر سر مذاکرات هسته‌ای با ایران خبر داد. به نوشته این نشریه، نتانیاهو روز گذشته هشدار داد که حمایت آمریکا از امتیازات واگذار شده به ایران خطرناک است. این سخنان در حالی بیان شد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی گفته بود که اسرائیل سرگذشتی سرشار از رفتار مخالفت‌آمیز نسبت به راه‌حل دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای تهران دارد.

نتانیاهو نیز در واکنش به موضع، ادعا کرد: “ما نباید به ایران، مهمترین حامی تروریسم جهانی، اجازه دهیم که مسیر آسانی به سوی دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای  که کل جهان را تهدید خواهد کرد، داشته باشد.”

نبرد کلمات بین واشنگتن و تل‌آویو همزمان با موعد جلسه توجیهی روز سه‌شنبه جان کری با نمایندگان کنگره تشدید شده است. پس از اعلام چارچوب توافقی که در لوزان حاصل شد، این اولین جلسه ادای توضیح از سوی مقامات دولت آمریکا به اعضای کنگره است.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/