نظارت‌ها بر بازار سرخس از فردا تشدید می‌شود/ دیگر اخطار کتبی نداریم!
نظارت‌ها بر بازار سرخس از فردا تشدید می‌شود/ دیگر اخطار کتبی نداریم!
اکبری با تأکید بر اینکه از فردا به مدت 10 روز نظارت‌ها بر بازار سرخس تشدید و این روند تا کنترل تخلفات ادامه دارد، گفت: برای متخلفان پرونده تعزیراتی تشکیل می‌شود و دیگر چیزی به نام اخطار کتبی نداریم!

علی‌اکبر اکبری، رئیس اداره صمت سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: با پیگیری انجام‌شده از ابتدای هفته آینده یک کارشناس بازرسی و نظارت و یک سرباز به اداره صمت سرخس افزوده می‌شود.

رئیس اداره صمت سرخس افزود: با ورود این دو نیرو، واحد بازرسی و نظارت این اداره بیش‌ازپیش فعال و نظارت‌ها را بر بازار تشدید می‌کنیم.

وی با اشاره به برخی گران‌فروشی‌ها در بازار سرخس و همچنین تأکید امام‌جمعه شهرستان بر تشدید نظارت‌ها بر بازار و برخورد با متخلفان تصریح کرد: هرچند برخی گران‌فروشی‌ها متأثر از استان است، اما برخی کسبه ما در شهرستان نیز با بی‌انصافی برخی کالاهایی را که درگذشته و با قیمت ارزان‌تر خریداری کردند، با قیمت روز به فروش می‌رسانند.

اکبری اضافه کرد: یکی از ضعف‌های ما در کنترل بازار، عدم گزارش و شکایت مردم از تخلفات است؛ شهروندان محترم می‌توانند قیمت‌های کالاهای اساسی را در سامانه ۱۲۴ صمت روزانه رصد کنند و در صورت گران‌فروشی کالا، تخلفات را به همین سامانه گزارش تا رسیدگی شود.

رئیس اداره صمت سرخس خاطرنشان کرد: از فردا یکشنبه به مدت ۱۰ روز نظارت‌ها بر بازار سرخس تشدید و این روند تا کنترل تخلفات ادامه دارد؛ ضمن اینکه برای متخلفان پرونده تعزیراتی تشکیل می‌شود و از اخطار کتبی دیگر خبری نیست.

وی بیان کرد: روزانه دو ساعت بازار شهرستان مورد بازرسی بازرسان اداره صمت و اتاق اصناف قرار می‌گیرد تا تلنگرها به متخلفان بیشتر شود.

اکبری عنوان کرد: برای جلوگیری از گران‌فروشی اداره صمت پیشنهاد تشکیل یک ستاد بحران را نیز در این شهرستان داده است.

رئیس اداره صمت سرخس همچنین درباره تنظیم و کنترل قیمت روغن ۵ کیلویی در بازار سرخس به دلیل برخی گران‌فروشی‌ها تأکید کرد: فروشگاه اتکا در سرخس به‌عنوان مباشر به‌زودی ۱۶ تن روغن ۵ کیلویی را وارد بازار سرخس می‌کند و این کالا به قیمت ۴۴ هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی ادامه داد: ۵۰ تن برنج ۱۲۱ هندی نیز در همین فروشگاه در حال عرضه است که درخواست کردیم ۳۸ تن آن در قالب نذورات محرم و صفر به فروش برسد و ۱۹ تن دیگر نیز با شماره ملی در اختیار شهروندان با قیمت هر ۱۰ کیلویی ۱۵۵ هزار تومان قرار گیرد.

اکبری در پایان با اشاره به واگذاری ۱۲ تن مرغ منجمد دولتی به شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: تاکنون از این مقدار، ۶ تن وارد بازار سرخس شده و در فروشگاه عدالت با هر شماره ملی حدود ۴ تا ۵ کیلو با قیمت هر کیلو ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : نسیم سرخس