۵۰ درصد تماس‌ها با آتش‌نشانی سرخس مزاحمت تلفنی است/ کاهش ۲۷ درصدی حوادث
۵۰ درصد تماس‌ها با آتش‌نشانی سرخس مزاحمت تلفنی است/ کاهش ۲۷ درصدی حوادث
گل محمدی با بیان اینکه 50 درصد تماس‌ها با آتش نشانی سرخس مزاحمت تلفنی است، گفت: حوادث در این شهر نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته کاهش 27 درصدی داشته است.

سرآتش یار ابوالفضل گل محمدی، رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: آموزش شهروندی از مهم‌ترین برنامه‌‎های آتش نشانی سرخس است که در این راستا تاکنون بیش از ۱۱ هزار نفر ساعت آموزش برگزار شده و خود این موضوع موجب کاهش حریق‌ها شده است.

وی تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری ۲۵۷ عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات انجام شده که ۱۸۰ مورد اطفاء و ۷۷ مورد امداد و نجات بوده است.

گل محمدی بیان کرد: بیشترین حریق در زمینه آتش زدن علف‌‎های هرز بوده که در برخی موارد موجب خسارت‌های دیگر هم شده است.

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سرخس عنوان کرد: از ۶۶۰۰ تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، متاسفانه ۵۰ درصد آن‌ها مزاحمت تلفنی است که از این فرصت استفاده کرده و از شهروندان محترم تقاضا داریم، در این زمینه ما را یاری کنند و به کودکان خود خطرات این موضوع را آموزش دهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست شهرداری و بر اساس آزمون استخدامی سال گذشته، چهار نفر استخدامی جدید به بدنه آتش نشانی اضافه خواهند شد که این موضوع در بهبود عملکرد ما قطعاً موثر است.

گل محمدی در پایان گفت: با افزایش آموزش‌های شهروندی، حوادث در این شهر نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/