۱۱۵ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سرخس اجرایی می‌شود/ برگزاری همایش «ما ملت امام حسینیم»
۱۱۵ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سرخس اجرایی می‌شود/ برگزاری همایش «ما ملت امام حسینیم»
آذرکیش از اجرای 115 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان سرخس خبر داد و گفت: راهبرد ما در هفته دفاع مقدس امسال، تأکید بر نقش و مکتب سردار بزرگ سپاه اسلام، شهید سپهبد قاسم سلیمانی است.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، مجید آذرکیش، فرمانده سپاه سرخس ظهر امروز در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان سرخس که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بخشی از رسالت بزرگ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امروز بر عهده کسانی است که در نظام اسلامی به‌عنوان مدیر یا مسئول شناخته می‌شوند.

وی افزود: برای تقویت روحیه ایثار و شهادت و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس نیازمند وحدت در تمامی دستگاه‌های اجرایی هستیم.

آذرکیش بیان کرد: راهبرد ما در هفته دفاع مقدس امسال، تأکید بر نقش و مکتب سردار بزرگ سپاه اسلام، شهید سپهبد قاسم سلیمانی است.

فرمانده سپاه سرخس با اشاره به برگزاری همایش «ما ملت امام حسینیم»، توسط شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: ۱۱۵ برنامه هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان سرخس اجرایی می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها برگزاری یادواره شهدای دهستان خانگیران، نمایشگاه دائمی دفاع مقدس، تهیه و نصب تندیس شهدا درب منازل، همایش اصناف، مسابقات فرهنگی و مجازی در امتداد عاشورا، یادواره سردار هنوز زنده است و تقدیر از خانواده معزز شهدا است.

وی بیان کرد: امسال با توجه به بیماری کرونا از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ای برای تبیین دستاوردهای دفاع مقدس بهره خواهیم برد و تمامی مراسم‌ها نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود.

محمدرضا رجبی مقدم، فرماندار سرخس نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه رمز پویایی مکتب شیعه، عاشورای حسینی است، اظهار کرد: امپریالیسم جهانی امروز به دنبال این است که ما ارزش‌های خودمان را فراموش کنیم.

وی با بیان اینکه سیستم آموزش‌وپرورش و آموزش عالی ما در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس کوتاهی کردند، افزود: امروز باید برای دانش‌آموز و دانشجوی ما دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تبیین شود تا بدانند که جمهوری اسلامی از چه جایگاهی به چه جایگاهی رسیده است.

فرماندار سرخس گفت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس در برابر تمام قدرت‌های دنیا ایستادگی کردند و چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی نشان داده که مقاومت جواب می‌دهد.

رجبی مقدم بیان کرد: فضای مجازی و رسانه‌های ما باید در هفته دفاع مقدس فعال شوند و برای انتقال ارزش‌ها تلاش مضاعف داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید به دنبال کارهای الگویی در هفته دفاع مقدس برای انتقال ارزش‌ها باشیم.

انتهای پیام/