طرح کشت قراردادی «دانه‌های روغنی» در سرخس اجرایی می‌شود
طرح کشت قراردادی «دانه‌های روغنی» در سرخس اجرایی می‌شود
عرب محمدی گفت: در طرح کشت قراردادی «دانه‌های روغنی» آستان قدس رضوی نسبت به تأمین بذر و کود موردنیاز کشاورزان، بازدید و کارشناسی از مزارع، تأمین مکانیزاسیون برداشت، بیمه کشاورزی و خرید تضمینی محصولات اقدام می‌کند.

اصغر عرب محمدی، مدیر پیشرفت منطقه‌ای معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: آستان قدس رضوی با عقد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی با موضوع مدیریت تولید و فرآوری دانه‌های روغنی در راستای افزایش تولید، کیفیت و تنظیم بازار با تمرکز بر مدیریت زنجیره تأمین در مناطق هدف، آمادگی خود را برای پشتیبانی فنی در قالب عقد کشاورزی قراردادی با کشاورزان شهرستان سرخس اعلام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح آستان قدس نسبت به تأمین بذر دانه‌های روغنی و سایر نهاده‌ها برای کشت اقدام و بیمه کشاورزی را نیز پرداخت می‌کند و در زمان فروش محصولات با کشاورزان تسویه می‌کند.

عرب محمدی تصریح کرد: همچنین تأمین کود موردنیاز کشاورزان، بازدید و کارشناسی از مزارع، تأمین مکانیزاسیون برداشت (کمباین‌های مخصوص برداشت محصولات) و خرید تضمینی محصولات از دیگر تعهدات آستان قدس رضوی در این طرح است.

مدیر پیشرفت منطقه‌ای معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس در پایان بیان کرد: کشاورزان می‌توانند برای ثبت‌نام در این طرح و عقد قرارداد به موسسه کشت و صنعت رضوی سرخس واقع در بلوار پاسداران مراجعه کنند.

انتهای پیام/