«جهاد رسانه‌ای» حق‌گویی در برابر ظالمان است/ خبرنگاران انقلابی خط تحریف وقایع را بشکنند
«جهاد رسانه‌ای» حق‌گویی در برابر ظالمان است/ خبرنگاران انقلابی خط تحریف وقایع را بشکنند
امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه از جهاد افضل در روایات ما به جهاد رسانه‌ای نام برده شده است، گفت: جهاد افضل یا جهاد رسانه‌ای این است که در برابر ظالمان حق‌گویی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه تلاش «جهادی» باید دشمن ستیزانه باشد، اظهار کرد: جهاد اکبر جهاد با نفس، جهاد اصغر مبارزه با مستکبران و جهاد کبیر اطاعت نکردن از دشمنان در تمامی میدان‌ها است.

امام‌جمعه سرخس با بیان اینکه از جهاد افضل در روایات ما به جهاد رسانه‌ای نام برده شده است، افزود: به تعبیر پیامبر مکرم اسلام (ص)، جهاد افضل این است که در مقابل ظالم کلمه حق را بگوییم و این همان جهاد رسانه‌ای است.

وی عنوان کرد: اینکه فکر ظلم و ستم به دیگران نداشته باشیم، این جهاد در جهاد و جهاد افضل است.

حجت‌الاسلام بختیاری جهاد اجتماعی را همان خدمت به مردم دانست و تصریح کرد: جهاد اجتماعی مصداق بارزش خدمت به مردم و جامعه است.

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه به جهادگران اعظم اشاره کرد و گفت: جهادگران اعظم منتظران واقعی امام زمان (عج) هستند، یعنی خودسازی و جامعه‌سازی هدفش است و این شخص مثل شخصی است که با شمشیر برهنه از رسول خدا حفاظت می‌کند.

امام‌جمعه سرخس خاطرنشان کرد: کلید همه این جهادها پذیرفتن ولایت و رهبری امیرالمومنان علی علیه‌السلام و ائمه معصومین علیهم‌السلام است‌.

وی بیان کرد: تجارت پرسود علی علیه‌السلام است، یعنی مؤمنان اگر ولایت علی را بپذیرند و به حرف او عمل کنند، این همان تجارت پرسود است.

حجت‌الاسلام بختیاری تصریح کرد: یکی از شهدای ما که تجارت پرسود کرد، شهید سلیمانی بود که تا آخر عمر با خدای خود معامله کرد و ذره‌‌ای از اخلاص او نسبت به خدایش کم نشد.

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه عید غدیر را افضل اعیاد امت رسول خدا عنوان کرد و افزود: هرچه می‌توانیم باید تلاش کنیم تا غدیر از غربت خارج شود؛ غدیر را باید تعظیم کنیم و پیامش را باید به گوش تمام جهانیان برسانیم.

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه پیامبران در خدمت به امیرالمومنان علی علیه‌السلام از یکدیگر سبقت می‌گرفتند، گفت:  نام علی علیه‌السلام سرور و بهجت، روزی و امنیت و عافیت می‌آورد.

وی تصریح کرد: یکی از سیره‌های علوی امروز حفظ رعایت نکات بهداشتی است؛ یعنی هرجایی مراسمی در تعظیم غدیر برگزار شد باید حتماً مسائل بهداشتی در آنجا رعایت شود.

حجت‌الاسلام بختیاری به پویش بزرگ یا علی برای تجهیز بیمارستان لقمان حکیم سرخس اشاره کرد و افزود: شیعه علی علیه‌السلام نباید امروز نسبت به بیماران کرونایی بی‌تفاوت باشد؛ در این راستا پویش بزرگ «یا علی» را راه‌اندازی کردیم تا بیمارستان لقمان تجهیز شود و جان بیماران کرونایی به خطر نیفتد.

خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به پیشتازی مردم روستاهای سرخس در پیوستن به پویش «یا علی» خاطرنشان کرد: تاکنون مردم روستای چشمه شور با اهدای ۱۰۰ میلیون تومان به‌صورت دام و مردم روستای آبمال با اهدای ۵۴ رأس دام به این پویش پیوستند که از مردم این روستاها قدردانی داریم.

امام‌جمعه سرخس در ادامه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در روز عید قربان اظهار کرد: امروز دشمن به دنبال این است که با تحریف، واقعیت‌ها را وارونه جلوه بدهد.

وی با تأکید بر اینکه ریشه این تحریف‌ها از سوی منافقان و سلطنت‌طلب‌ها سرچشمه می‌گیرد، بیان کرد: امروز دشمنان به دنبال این هستند تا در انفجار بندر بیروت هم واقعیت‌ها را تحریف کنند.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: شاهد هستیم که بلافاصله پس‌ازاین اتفاق دردناک در لبنان، سروکله سران کشورهای اروپایی پیدا شده و به دنبال تحریف وقایع و بردن اتفاقات به سمت حزب‌الله لبنان هستند؛ شکی نیست که دشمن به دنبال راه‌اندازی یک توطئه داخلی در لبنان است.

خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: دستگاه امنیتی و قضایی لبنان باید مسئله انفجار بندر بیروت را با دقت بررسی کنند و این امکان را در نظر داشته باشند که ممکن است یک عملیات تروریستی خاموش توسط تکفیری‌ها در این رابطه رخ داده باشد، یا امکان نفوذی بودن مسئله وجود دارد.

امام‌جمعه سرخس بیان کرد: امروز بحث نفوذ جدی است و این مسئله در ایران اسلامی و از سوی مسئولان ما نیز باید با دقت رصد شود.

خطیب نماز جمعه سرخس در پایان با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار خاطرنشان کرد: خبرنگاران انقلابی ما امروز می‌توانند خط تحریف وقایع را بشکنند و از حق و حقیقت و عدالت دفاع کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : نسیم سرخس