برگزاری بیش از ۲۰ مسابقه مجازی در سرخس
برگزاری بیش از ۲۰ مسابقه مجازی در سرخس
مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت سرخس از برگزاری بیش از 20 دوره مسابقه مجازی در ایام کرونا در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام داود حمیدی در گفت‌‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی به‌صورت مجازی در ایام شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: علیرغم اینکه نگران حال همه مردم عزیز هستیم، اما نگران فعالیت‌های قرآنی نیستیم چراکه برای مردم و به‌ویژه دانش آموزان عزیز ما بهترین شرایط فراهم است که اوقات فراغت خود را با آموزه‌های ارزشمند مسائل دینی، فرهنگی، ارزشی و هنری غنی‌سازی کنند.

مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت سرخس عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین طرح‌های ما در این ایام، برگزاری مسابقات با حضور خانواده‌ها است و برای همین منظور کانالی در شبکه‌های مجازی راه‌اندازی شده که آدرس آن در همه پیام‌رسان‌ها قابل دریافت است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی هم‌وطنان در سراسر کشور می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند و مشارکت گسترده در این موضوع برای ما دلگرم‌کننده است.

حجت‌الاسلام حمیدی تصریح کرد: در راستای فعالیت‌های فرهنگی مبنی بر ماندن خانواده‌ها در خانه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تاکنون بیش از ۲۰ دوره مسابقات قرآنی، فرهنگی، هنری و اجتماعی به‌صورت مجازی با مشارکت و همکاری مساجد، هیئت‌های فرهنگی مذهبی، قرارگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی، حوزه‌های علمیه، گروه‌های جهادی، مدارس قرآن، مجمع ذاکران و کانال‌های خبری برگزار شده است.

مسئول قرارگاه جهادی قرآن و عترت سرخس اضافه کرد: ۱۰ هزار نفر در این مسابقات تاکنون شرکت کردند و در هر دوره تا سقف ۸۰ نفر به شرکت‌کنندگان به‌قیدقرعه هدیه تقدیم شده است.

وی با اشاره به استقبال هم‌وطنان از سراسر کشور در این مسابقات بیان کرد: با توجه به ارسال اطلاعیه‌ها در کانال‌ها و گروه‌های مختلف، هم‌وطنانمان از کل کشور از این مسابقات استقبال کردند و بر اساس بررسی صورت گرفته از ۱۲ استان در مسابقات قرارگاه جهادی قرآن و عترت شهرستان سرخس شرکت داشتند.

حجت‌الاسلام حمیدی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال بسیار خوب مردم و به‌ویژه شهروندان محترم سرخسی از این طرح پیگیری لازم صورت گرفته تا با کمک خیران ارجمند در تأمین هدایای آن، این مسابقات را بتوانیم در تمامی مناسبت‌ها مذهبی و ملی ان شاء الله برگزار کنیم.

انتهای پیام/