دستگیری شکارچی متخلف آهو در سرخس
دستگیری شکارچی متخلف آهو در سرخس
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس از دستگیری شکارچی متخلف یک راس آهو در این شهرستان خبر داد.

موسی غلام زاده سراب در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: با توجه به گزارشات واصله از همیاران محیط زیست و تماس فرمانده یگان حفاظت استان مبنی بر شکار غیرمجاز آهو در دشت خانگیران، بررسی‌های اولیه با همکاری اطلاعات هنگ مرزی سرخس انجام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس افزود: با ظن قوی مبنی بر وجود لاشه وحوش در منزل متخلف، با اخذ نیابت قضایی منزل وی ساکن روستای ابراهیم آباد سرخس توسط ماموران هنگ مرزی و همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بازرسی شد.

وی تصریح کرد: در بازرسی از منزل متخلف با رعایت موازین شرعی، اجزای متعلق به یک راس آهو (گونه حمایت و حفاظت شده) از قبیل گوشت، جگر و کله آهو کشف شد.

غلام زاده سراب بیان کرد: متخلف ضمن معرفی به مراجع قضایی به استناد بند الف قانون شکار و صید به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس در پایان ضمن تقدیر از هنگ مرزی و کارکنان پاسگاه مرزی سرخس و یازتپه در همراهی ماموران محیط زیست گفت: متخلف علاوه بر مجازات مقرر در قانون برای شکار غیرمجاز یک راس آهو، باید مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بابت ضرر و زیان به سازمان پرداخت کند.

انتهای پیام/