چاه گازی ۷۷ منطقه عملیاتی خانگیران سرخس کلنگ زنی شد
چاه گازی ۷۷ منطقه عملیاتی خانگیران سرخس کلنگ زنی شد
با هدف افزایش تولید گاز، کلنگ عملیات اجرایی پروژه نصب تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله چاه شماره 77 منطقه عملیاتی خانگیران سرخس به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، با هدف افزایش تولید گاز، کلنگ عملیات اجرایی پروژه نصب تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله چاه شماره ۷۷ منطقه عملیاتی خانگیران سرخس به زمین زده شد.

سید ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در آیین کلنگ زنی این پروژه اظهار کرد: پروژه چاه گازی ۷۷ منطقه عملیاتی خانگیران سرخس با اعتباری بالغ بر۵۷۰ میلیارد ریال کلنگ زنی و تا زمستان ۹۸ به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی در جهت اشتغال جوانان شهرستان، «میدان گازی توس» هم که در حال مذاکرات داخلی است، هرچه سریع تر کلنگ زنی شود.

به گزارش نسیم سرخس، هم اکنون ۶۵ حلقه چاه گاز تولیدی و تزریقی با تولید روزانه ۶۲ میلیون مترمکعب گاز طبیعی، در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق فعال و پایدار است و گاز ۶ استان کشور را تامین می کند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که مسئولیت بهره‌برداری از چهار مخزن گاز شیرین و ترش خانگیران و گنبدلی را برای تأمین خوراک پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس برای مصارف استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، مازندران، گلستان، سمنان و نیز واحد پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا در شمال کشور را عهده‌دار است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : نسیم سرخس