آیا گره کور ترافیک سرخس باز می‌شود؟/ وعده بازگشایی خیابان ثارالله تا پایان امسال
آیا گره کور ترافیک سرخس باز می‌شود؟/ وعده بازگشایی خیابان ثارالله تا پایان امسال
حدود 20 سال از پروژه مهم بازگشایی خیابان ثارالله سرخس می‌گذرد و حالا مسئولان قول بازگشایی این خیابان را تا پایان امسال می‌دهند؛ وعده‌ای که اگر عملی شود، گره کور ترافیک این شهر را باز می‌کند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، خیابان ثارالله شهر سرخس یکی از خیابان‌های پرتردد است که به خیابان اصلی شهر یعنی خیابان امام خمینی (ره) منتهی می‌شود.

پروژه بازگشایی این خیابان حدود ۲۰ سال پیش آغاز شد و دلایل متعددی که مهم‌ترین آن سختی خرید زمین و منازل ساکنان این خیابان است، موجب شد تا مدت زمان پروژه طولانی شود.

بازگشایی معابر به ویژه خیابان ثارالله در طرح تفصیلی شهر سرخس توسط وزارت کشور دیده و به شهرداری ابلاغ شده است و علاوه بر آن کمیسیون ماده ۵ استانداری خراسان رضوی در سال ۸۲ بازگشایی خیابان ثارالله را تصویب کرده است.

وعده بازگشایی خیابان ثارالله تا پایان امسال

محمدرضا برهمند، مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با هدف پایان انتظار ۲۰ ساله بازگشایی خیابان ثارالله و به‌منظور رفاه حال شهروندان سرخسی، آستان قدس رضوی اقدام به واگذاری ۸۸۵ متر عرصه با کاربری تجاری- مسکونی در بلوار مصلی به شهرداری برای بازگشایی این خیابان کرد.

وی تصریح کرد: با همکاری و تعاملات صورت گرفته با شهرداری سرخس زمینی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال به اشخاصی که در طرح بازگشایی خیابان ثارالله با شهرداری همکاری کنند، تحویل می‌شود و امیدواریم این طرح مهم تا پایان امسال محقق شود.

حمید رضایی عظیمی، رئیس شورای اسلامی شهر سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: این زمین در سال ۹۶ از سوی شهرداری با آستان قدس رضوی تهاتر و هزینه آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به تحویل سند این زمین به شهرداری تصریح کرد: کاربری این زمین تجاری- مسکونی با تراکم بالاست که با هدف واگذاری به شهروندان محترمی که در طرح بازگشایی خیابان ثارالله با شهرداری همکاری کنند، خریداری شده است.

عظیمی بیان کرد: در حال حاضر فقط چهار بزرگ مالک و سه باب مغازه در خیابان ثارالله داریم که در صورت جلب نظر مالکان، امیدواریم این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد؛ ضمن اینکه دو امکان دیگر نیز برای جلب نظر مالکان پیش‌بینی کردیم.

وجود پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، منطقه ویژه اقتصادی، گمرک و توسعه شهری باعث رشد فزاینده جمعیت شهری در سرخس شده که این رشد منجر به افزایش تردد وسایل نقلیه در سطح شهر و افزایش بار ترافیکی شده است.

یکی از مشکلات اساسی که در مرکز شهر سرخس یعنی خیابان امام خمینی (ره) وجود دارد، ترافیک زیاد شهری در این منطقه است و بازگشایی خیابان ثارالله می‌تواند نقش موثری در حل معضل ترافیک مرکزی این شهر ایفا کند.

انتهای پیام/